ABS Beyin KM Nasıl Öğrenilir? | Yalçın Yazılım - E-Ticaret, Web Tasarım Ve Yazılım Çözümleri

ABS Beyin KM Nasıl Öğrenilir?

ABS Beyin KM Nasıl Öğrenilir?
06 Haziran 2020, Cumartesi Yazar: Serkan Yalçın 167 kez görüntülenmiş

2.el araç satın almayı düşünüyorsanız aracın km bilgisi ile ABS km bilgisinin aynı olmasına dikkat edin. KM'si düşürülmüş araçlarda ABS beyin km arasında fark olacaktır.


ABS Beyin KM Nedir?

Satın lamak istediğiniz 2. araçlarda aracın km'si daha önce düşürülmüş olabilir. Aracın km'sini düşürmek aslında oldukça kolay bir işlemdir ve bir çok satıcı bu maalesef aracın orjinal km bilgisinde değişiklikler yapmaktadır. Aracın km'si değiştirilmiş olsa bile orjinal km bilgisini öğrenebilmemiz için, ABS Beyin KM bilgisine bakmaka gerekir.

ABS, açılımı Anti Lock Braking System yani ' kilitlenme karşıtı frenleme sistemi' olan bir fren sistemidir. Günümüzde araçların çoğunda ABS kullanılmaktadır. ABS sistemi aracın hızından hareketle çalışan sensörler ve kontrol modülünden oluşmaktadır.
ABS sistemi hız sensörlerinin etkisiyle kontrol modülünü bilgilendirir ve aracın fren mekaniği için balatalara baskı uygular. ABS fren sistemi aracın daha kontrollü olması, fren mesafesinin azalması gibi faydalara sahiptir.

ABS Beyin KM Nasıl Öğrenilir?

2.el araç satın alırken expertizinize ABS Beyin km değerlerini öğrenmek istediğiniiz mutlaka belirtin. Aracın görünen km bilgisi ile ABS Beyin km değernin aynı olması gerekir. Eğer ekranda gördüğünüz km ile ABS Beyin km'si farklı ise aracın km'si düşürülmüştür.

Paylaş:

Yorumlar

Bu yazı hakkındaki yorumunu paylaş

E-Bülten'e Katıl

Son güncellemeleri, yenilikleri, gelişmeleri mail yolu ile bildirim alın.